%100 Online Rezervasyon
ARA

Express Balkan Turu Konaklamalı 2 Gece

3 Gün 2 Gece
99,00 EUR 'den başlayan fiyatlarla
3 Gün 2 Gece

Otobüs ile gidiş dönüş

Rezervasyon İptali, Notlar, Değişiklik ve Tur Programının Uygulanması

*Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

*Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından LEGGO TUR kesinlikle sorumlu değildir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

*LEGGO TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde LEGGO TUR dan tazminat hakkı yoktur.

*LEGGO TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

*Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden LEGGO TUR sorumlu değildir. *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, LEGGO Tur’un sorumluluğunda değildir.

*Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif (ekstra turlar) turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. *LEGGO TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. *İptal ve değişiklik durumunda “LEGGO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 14 gün öncesinden, yurt dışı turlar da ise 21 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Süresinde bildirimde bulunmayan ve bildirimleri acenta tarafından yazılı olarak onaylanmayan misafirlerin tur paketi kullanılmış sayılacaktır. (Uçaklı turlar kapsam dışıdır)

*Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 30 gündür.

*Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır.

Turun Adı Express Balkan Turu Konaklamalı 2 Gece
Otel Mart & Aralık
Ulaşım Otobüs ile gidiş dönüş
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0 212 234 32 11-12-13
Gezilecek Yerler

Express Balkan Turu Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan

2 Gece 3 Gün Konaklamalı 

Selanik-Bitola-Ohrid&Struga-Gostivar–Tetovo-Matka Kanyonu -Üsküp-Sofya

1.Gün İstanbul – Kapıkule – Sofya

Siz Konuklarımızı 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 21.30 Mecidiyeköy Migros Önü ( Eski Ali Samiyen Stadı karşısı), 22.00 Bakırköy Ömür Plaza,22.30 Bahçeşehir Tır Parkı Önünden karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu ,Edirne , güzergahını takip ederek Kapıkule Türk sınırına varış.

2.Gün Sofya - Üsküp

Türk(Kapıkule) Ve Bulgar (Kapitan Andreevo) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Haskovo,Sofya otoyolu takip edilerek Sofya’ya yolculuk,sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra). Kahvaltı sonrası Sofya’ya hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Sofya’ya varış ve şehir turu. 3000 yıllık tarihiyle dünyanın en eski kentlerinden biri olan Sofya’da başlıca tarihi eserler şehre adını veren St Sophia heykeli, Aya Sofya Kilisesi,Rotonda Kilisesi,Rus Kilisesi, Başbakanlık ve Parlemento binaları, Alexander Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası Üsküp’e hareket rehberimizin anlatımları ve sınır geçiş işlemleri sonrası Üsküp’e varış ve panaromik şehir turu ; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.'dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan gecesine katılabilirler.

3.Gün Tetova-Gostivar-Ohrid& Struga (Matka Kanyonu)

Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Tetovo Gostivar güzergahı takip edilerek mistik şehir Tetovo ve Matka Kanyonu turumuzu yapıyoruz (extra olup tam katılım şartı ile kişi başı 10 euro dur). Bu turumuzda İpek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Arabati Tekkesini gezip , renkleri ile ünlü Alaca Camii ve Osmanlı Hamamını görebilir ve eşsiz manzarası ile Matka Kanyonunu da eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ohrid’e hareket .Ohrid’e varışımızı takiben Ohrid Gölü, ve çarşısı, Osmanlı evleri, Haydar Paşa, Ali Paşa, Hacı Turgut Camileri göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin düzenleyeceği extra Ohrid tekne turu gezisinde Çar Semoil Kalesini panaromik olarak görme imkanı da bulabilirsiniz. Tekne Turumuz sonrası otelimize hareket yerleşme ve serbest zaman

4.Gün Bitola ( Manastır) – Selanik-İstanbul

Sabah erken kahvaltı sonrası otelimizden hareket, Bitola'ya (Manastır) varış ve Manastır şehir turu ;Manastır Askeri İdadisi - Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar Kadı, Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turumuz sonrası Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir. Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyaret ediyor ve İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Yunan Kipi , Türk İpsala sınır kapılarında pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ, Yolu üzerinden İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş ve Dönüş Ulaşım. *Ohird&Struga Biser ,Beograd veya Benzeri otel de 1 gece,Üsküp de 1 gece oda kahvaltı konaklama, toplam 2 gece oda kahvaltı konaklama *Rehberlik hizmetleri *Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üstü misafirler acenteye 10€ fark ödemelidirler)

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

*Dileyen Misafirlerimiz için Ohrid  Tekne turu için kişi başı 15 € bölgede rehberimize ödeyebilirler. *Müze ve ören yeri giriş ücretleri,Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar. *Yurt dışı çıkış vergisi 50TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir) *Öğlen ve akşam yemekleri,ilk gün yol güzergahında kahvaltı. *Tetova Matka Kanyonu turu isteğe bağlıdır ve kişi başı 10 € dur. Tam katılım şartı ile uygulanır. *Balkan Gecesi turu ( kişi başı 30-35 € dönemlere göre değişiklik gösterir) *Schengen vize ve hizmet bedeli 140 € dur.

Not: Bu tura katılacak misafirlerimizin ( yeşil pasaportlu misafirler hariç) en az iki girişli ve çok girişli schengen vize ye ihtiyacı vardır ve kontrolü misafirlerimizin sorumluluğundadır. Schengen Vize ile seyahat İmkanı Yeşil pasaporta vizesiz,Pasaportunda Kıbrıs girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamazalar !!

Mart & Aralık
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
10 Aralık - 13 Aralık
99,00 EUR
taksit seçenekleri
139,00 EUR
taksit seçenekleri
99,00 EUR
taksit seçenekleri

İlkbahar & Yaz & Sonbahar
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
28 Ekim - 31 Ekim
12 Kasım - 15 Kasım
26 Kasım - 29 Kasım
119,00 EUR
taksit seçenekleri
159,00 EUR
taksit seçenekleri
119,00 EUR
taksit seçenekleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
BENZER TURLAR