%100 Online Rezervasyon
ARA

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş-i Veli Türbesi Turu

3 Gün 2 Gece
299,90 TRY 'den başlayan fiyatlarla
3 Gün 2 Gece

Otobüs ile gidiş dönüş

Rezervasyon İptali, Notlar, Değişiklik ve Tur Programının Uygulanması

*Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

*Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından LEGGO TUR kesinlikle sorumlu değildir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

*LEGGO TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde LEGGO TUR dan tazminat hakkı yoktur.

*LEGGO TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

*Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden LEGGO TUR sorumlu değildir. *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, LEGGO Tur’un sorumluluğunda değildir.

*Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif (ekstra turlar) turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. *LEGGO TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. *İptal ve değişiklik durumunda “LEGGO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 14 gün öncesinden, yurt dışı turlar da ise 21 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Süresinde bildirimde bulunmayan ve bildirimleri acenta tarafından yazılı olarak onaylanmayan misafirlerin tur paketi kullanılmış sayılacaktır. (Uçaklı turlar kapsam dışıdır)

*Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 30 gündür.

*Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır.

Turun Adı Kapadokya Ihlara Hacıbektaş-i Veli Türbesi Turu
Otel Avrasya-Yeni Yükseller-Viva Otel vb. YP
Ulaşım Otobüs ile gidiş dönüş
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0 212 234 32 11-12-13
Gezilecek Yerler Hacı Bektaş-i Veli Gezisi Dahildir

KAPADOKYA'YI LEGGOTUR İLE KEŞFET IHLARA VADİSİ HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ TURU

%40 Kapora Ver Kalanı Araçta Öde

(1 Gece Otel Konaklamalı 2 Gece 3 Gün)


Hafta içi ve Hafta Sonu Hareket Tarihleri 

03-10-17-21-24 Eylül / 01-05-08-15-19-22-28 Ekim / 02-05-12-16-19-26-30 Kasım / 03-10-14-17-24-31 Aralık

1.GÜN Cuma: İstanbul’dan Hareket

20:00 Beylikdüzü Migros AVM Önü

20:15 Avcılar Üniversite Karşısı Otobüs Durakları

21:00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya

21:30 Mecidiyeköy Mado Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

22:20 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü)

22.40 Çayırova Mc Donalds Önü

22:45 Gebze Center Önü

23:15 İzmit Halkevi Otobüs Durağı

00:05 Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı) 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Cumartesi: Tuz Gölü - Ihlara Vadisi - Ağaçaltı Kilisesi - Yılanlı Kilise - Derinkuyu Yer Altı Şehri - Paşabağ - Peri Bacaları - Avanos - Dervent Vadisi - Asmalı Konak - Şarap Mahzeni – Ürgüp

Bolu-Ankara-Aksaray yol güzergahımız üzerinde üzerinde ilk olarak Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz(Mevsime göre). Sabah saatlerinde Aksaray’da vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağından bölgeye yayılan lavlardan oluşan tüf kayalıkların zamanla yağmur ve rüzgârın aşındırması sonucu ortaya çıkan doğa harikası Kapadokya bölgesine varıyoruz. Kapadokya gezimize, Melendiz Dağından doğup Tuz Gölü’ne dökülen Melendiz Çayı’nın kıvrımlarıyla oluşturduğu doğa harikası olan Ihlara Vadisi ile başlıyoruz. Hıristiyanlık dini için önemli bir yer olan ve doğal bir kanyon da olan Ihlara Vadisinde, Ağaçaltı Kilisesini ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Vadi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından sonraki durağımız Kapadokya’da bulunan yeraltı şehirleri içerisinde en iyi korunmuş olanı Derinkuyu Yeraltı Şehri oluyor. Binlerce kişinin hiç dışarı çıkmadan bir arada aylarca yaşadığı yer üstündeki köy yaşantılarını yer altında sürdürecek şekilde tasarlanmış olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezerken hayranlık duyacaksınız... Derinkuyu Yeraltı Şehri gezimiz sonrasında Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne ulaşıyoruz(Panaromik). Aşıklar Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma restaurantlarda mola veriyoruz. Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeği sonrasında peri bacalarını en güzel fotoğraflayacağımız ve görebileceğimiz Paşabağ Vadisine hareket ediyoruz. Eski adı Keşişler Vadisi olan Paşabağ Vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, sosyal gezginlerin en uğrak noktası olan Dervent Vadisinde (Develi Vadi) serbest zaman veriyoruz. Farklı birçok peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran ve adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından, Kızılırmak’tan çıkarılan çamur ve kilden ustaların elinde nasıl bir sanat eserinde dönüştüğünü göreceğimiz çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a ulaşıyoruz. Çömleği ile meşhur Avanos’ta, yurdumuzun en uzun nehri konumundaki Kızılırmak’ı görüp bilgi alacağımız ve alışveriş yapacağımız Çanak Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Ürgüp’e hareket edeceğiz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur esnasında, bir dönemin efsanesi olan Asmalı Konağı fotoğraflama şansı bulacağız. Ardından ise yörenin meşhur ürünü olan Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı bulacağız. Mahzen gezimizin ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarına hareket ediyoruz. Şapkalı Peribacalarını ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenen Kapadokya’nın yöresel eğlence mekanlarında, yöreye özgü Türk Gecesi’ne katılıyoruz. (Ekstra) 

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Kapadokya’da testi kebabı menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Promosyon Otel vb. OK , Avrasya - Yeni Yükseller - Viva Otel vb. YP ,  Emin Koçak -Perissia vb. YP

3.GÜN Pazar: Balon Turu - Atv Turu - Deve Safari Turu - Onyx Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Tokalı Kilise - Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi - Meydan Evi Cami - Dergâh Avlusu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, (Dileyen konuklarımız, kahvaltıdan önce rehberimizden bilgi alarak, ekstra olarak düzenlenecek olan Balon Turu, Atv Turu veya Deve Safari Turu’na katılabilirler) Avanos’ta bulunan Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bölgeye özgü bu taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme’ye hareket ediyoruz. IV. Yüzyıldan itibaren kayalara oyulmuş olan evler, manastırlar ve kiliseleri içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Barbara Kilisesi, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise gezilerimiz sonrasında Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Kırklar Meydanı, Balım Sultan Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Pir Evi, Kiler Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a vardığımızda sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Leggo Tur organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Nevşehir’de sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam otel konaklaması yoktur.

Seyahatlerde  test zorunluluğu

Aşı olmamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR test zorunlu olacak.

Bu çerçevede 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarının araca binilmeden önce HES kodu üzerinden yolcuların Çift Aşılı , Covid-19’u atlatmış(6 Ayı Geçmemiş) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması gerekecek. Aşı olmayanlar veya hastalığı geçirmeyenler veya test sonucu negatif olmayanların seyahatine izin verilmeyecek.

Turu satın alan misafirler (Sözleşme sahibi) kendileri ve sözleşmede yer alan diğer isimler adına yukarıdaki şartları kabul etmiş olup , aksi durumlarda tura katılamamaların'dan dolayı ücret iadesi talep edemeyeceklerdir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Gidiş Dönüş Ulaşım

- Taşsaray -Avrasya- Viva vb. YP , By Cappadocia-Perissia vb. YP

- Programda Belirtilen Geziler

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Öğle Yemekleri ve Dönüş Günü Akşam Yemeği
- Yemeklerde Alınan İçecekler
- Kişisel ve Ekstra Harcamalar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

EKSTRA TURLAR HAKKINDA

Türk Gecesi (Ekstra 150 TL Min. 20 Katılımcı): Türk Gecesi etkinliği için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizin önünden otobüsümüze binerek gecenin yapılacağı Kayadan Oyma Mağara restoranımıza hareket ediyoruz. Sınırsız olarak Alkollü – alkolsüz içeceklerin ve mezelerin dahil olduğu gecede Türk yöresini anlatan Kız isteme, Kına, Düğün ve folklor dansları gibi gösterileri izleyeceğiz. Gecenin bitiminde tekrardan otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz.

Balon Turu (Ekstra 600/850tl Dönemsel olarak değişiklik gösterebilir) Önceden belirlenen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle lobi de buluşarak Balonların kalkış alanına doğru transfer ediliyoruz. Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimiz de gün doğumu eşliğinde  doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Sertifikalarımızı da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon turunun ardından otelimize varışımız ile bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

Balon Seyir Turu (50TL Min. 20 Katılımcı): Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak balon izleme turumuza katılabilirler (Ekstra 50₺).  Bu turumuzda balonların kalkış alanına giderek hazırlandıkları andan itibaren izlemeye başlıyoruz. Balonların havalanmasıyla birlikte Aşk Vadisine giderek gündoğumu eşliğinde balonların havada oluşturduğu muhteşem görüntüyü izliyoruz. Bu muhteşem atmosfer eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Balon Seyir turumuzun ardından otelimize varışımızla bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

Kapadokya At Safari Turu (150TL): Sabah belirlenen saatte otelden alınarak at safari için belirlenen parkurumuza gidiyoruz. Burada gündoğumu eşliğinde ortalama 40 dakika sürecek At safari turumuz başlıyor. At Safari turunun ardından otelimize varışımızla bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

Avrasya-Yeni Yükseller-Viva Otel vb. YP
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
05 Kasım - 07 Kasım
12 Kasım - 14 Kasım
19 Kasım - 21 Kasım
26 Kasım - 28 Kasım
03 Aralık - 05 Aralık
10 Aralık - 12 Aralık
17 Aralık - 19 Aralık
299,90 TRY
taksit seçenekleri
379,90 TRY
taksit seçenekleri
299,90 TRY
taksit seçenekleri

5* Emin Koçak -Perisia Otel vb. YP
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
05 Kasım - 07 Kasım
12 Kasım - 14 Kasım
19 Kasım - 21 Kasım
26 Kasım - 28 Kasım
03 Aralık - 05 Aralık
10 Aralık - 12 Aralık
17 Aralık - 19 Aralık
339,90 TRY
taksit seçenekleri
439,90 TRY
taksit seçenekleri
339,90 TRY
taksit seçenekleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
BENZER TURLAR