%100 Online Rezervasyon
ARA

Transilvanya Bükreş Bulgaristan Turu 3 Gece

4 Gün 3 Gece
199,00 EUR 'den başlayan fiyatlarla
4 Gün 3 Gece

Otobüs ile gidiş dönüş

Rezervasyon İptali, Notlar, Değişiklik ve Tur Programının Uygulanması

*Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

*Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından LEGGO TUR kesinlikle sorumlu değildir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

*LEGGO TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde LEGGO TUR dan tazminat hakkı yoktur.

*LEGGO TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

*Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden LEGGO TUR sorumlu değildir. *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, LEGGO Tur’un sorumluluğunda değildir.

*Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif (ekstra turlar) turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. *LEGGO TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. *İptal ve değişiklik durumunda “LEGGO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 14 gün öncesinden, yurt dışı turlar da ise 21 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Süresinde bildirimde bulunmayan ve bildirimleri acenta tarafından yazılı olarak onaylanmayan misafirlerin tur paketi kullanılmış sayılacaktır. (Uçaklı turlar kapsam dışıdır)

*Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 30 gündür.

*Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır.

Turun Adı Transilvanya Bükreş Bulgaristan Turu 3 Gece
Otel Sezon 2024
Ulaşım Otobüs ile gidiş dönüş
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına Tek Çekim / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0 212 234 32 11-12-13
Gezilecek Yerler Bayramlarda Ve Sezonda Transilvanya Şatolar Varna Nessebar Gezileri Dahil

Transilvanya Şatolar Bükreş & Varna & Nessebar & Veliko Tırnovo Gezileri Dahil Romanya &  Bulgaristan Turu 

Drakula Şatosu,Peleş sarayı,Bran,Sınai,Braşov,Rusçuk Veliko Tırnovo,Varna,Nessebar,Sunny Beach

3 Gece Otel Konaklamalı 4 Gün

Hareket tarihleri 08 ,09 Nisan , 15  Mayıs , 15 Haziran , 28 Ağustos , 26 Ekim 

1.Gün İstanbul – Burgaz (Sunny Beach)

Siz Konuklarımızı

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı Önü,

23:30 Mecidiyeköy Polat Holding Binası  Önü( eski ali Samiyen karşısı),

23.50 İncirli Ömür Plaza Önü

23.10 Avcılar Pelican Mall AVM Önü

23.30 Beylikdüzü Tüyap Mc Donald's Önü

24.00 Tem Otoyolu Selimpaşa Metro Tesislerinde karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Dereköy Kara Hudut Kapısına Doğru Yolculuğumuzu Yapıyoruz. Türk Ve Bulgar Sınır Kapılarında  Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. 

2.Gün Nessebar & Sunny Beach & Varna

Burgaz Nessebar Karayolu Takip Edilerek Burgaz'a Yolculuk. Sabah yol güzergahında alacağımız extra kahvaltı sonrası Panaromik Burgaz Şehir Turumuzu Takiben Nesebar’a hareket ediyoruz. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi bir sahil kasabası Nesebar'a varıyoruz.Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi ve Pantokrator Kiliselerini gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz.Gezi sonrası Verecceğimiz serbest zamanaı takiben Varna’ya hareket. İki saatlik yolculuk sonrası  Varna’ya varış ve panaromik şehir turu; Roma Hamamı ve  Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası otelimize varış ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz extra balkan gecesine katılabilirler veya Casino’da şanslarını deneyebilirler.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama: Varna'da  OK Konaklama

3.Gün Bükreş

Sabah Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz Bulgar Ve Romen sınır kapılarında Gümrük ve Pasaport işlemlerini takiben Bükreş'e varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Doğu'nun Paris'i Bükreş’de İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” ,ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği Köy Müzesi turumuza katılabilirler (10€ Giriş Ücreti Hariç).Sonrasında otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan Gecesi turuna katılabilirler ( 50 €)

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama: Yesterday,Pullman vb otellerde konaklama

4.Gün. Transilvanya & Şatolar

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları  başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur programımızın ardından  Bükreş’e geçiş yapıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Balkan Gecesine katılabilirler ( kişi başı 50 €)

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama:Yesterday,Pullman vb otellerde konaklama

5.Gün Bükreş – Rusçuk-Veliko Tırnovo - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bulgar Ve Romen sınır kapılarında Pasaport işlemlerimize takiben  Veliko Tırnova’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Otantik şehir Veliko Tırnova’da kale önünde vereceğimiz fotoğraf ve yemek molamızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.Bulgar Ve Türk sınır kapılarında Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne - Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam otel konaklaması yoktur.

Not:Bu turumuz için en az iki girişli Schengen vize veya çift girişli Romen vizesi  veya bir yıllık çok girişli Bulgar vizesi gereklidir. Schengen Vize ile seyahat edecek misafirlerin vizeyi almış oldukları ülkeye girmiş olmaları gerekmektedir. Yeşil Pasaporta vizesizdir

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

*Gidiş Ve Dönüş Ulaşım.

*Varnada 1 gece OK , Bükreş'de Yesterday  ,Pullman  vb otellerde 2 gece OK Konaklama

*Rehberlik hizmetleri

*Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)

*Varna Nessebar Şehir Turu

*Veliko Tırnovo Şehir Turu

*Bükreş Şehir Turu

*Panaromik Burgaz Şehir Turu 

*Transilvanya Şatolar Gezileri

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

*Öğlen ve akşam yemekleri

*Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.

*Yurt dışı çıkış vergisi 150 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir.

*Balkan Gecesi 50 €

*Müze , Ören Yeri  , Şato gibi giriş ücretleri

*Sınır Geçiş Ayakbastı ve Konaklama Vergileri için Kişi Başı 20 € Acente rehberine ödenecek olup zorunludur.

Sezon 2024
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda
28 Ağustos - 01 Eylül
26 Ekim - 30 Ekim
199,00 EUR
taksit seçenekleri
299,00 EUR
taksit seçenekleri
199,00 EUR
taksit seçenekleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
BENZER TURLAR