%100 Online Rezervasyon
ARA

Büyülü Yunanistan Atina Kalambaka Selanik Thassos

5 Gün 4 Gece
259,00 EUR 'den başlayan fiyatlarla
5 Gün 4 Gece

Otobüs ile gidiş dönüş

Rezervasyon İptali, Notlar, Değişiklik ve Tur Programının Uygulanması

*Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

*Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından LEGGO TUR kesinlikle sorumlu değildir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

*LEGGO TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde LEGGO TUR dan tazminat hakkı yoktur.

*LEGGO TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

*Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden LEGGO TUR sorumlu değildir. *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, LEGGO Tur’un sorumluluğunda değildir.

*Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif (ekstra turlar) turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. *LEGGO TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. *İptal ve değişiklik durumunda “LEGGO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 14 gün öncesinden, yurt dışı turlar da ise 21 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Süresinde bildirimde bulunmayan ve bildirimleri acenta tarafından yazılı olarak onaylanmayan misafirlerin tur paketi kullanılmış sayılacaktır. (Uçaklı turlar kapsam dışıdır)

*Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 30 gündür.

*Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır.

Turun Adı Büyülü Yunanistan Atina Kalambaka Selanik Thassos
Otel Bayramlar 2024
Ulaşım Otobüs ile gidiş dönüş
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına Tek Çekim / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0 212 234 32 11-12-13
Gezilecek Yerler Erken Rezervasyona Özel Promosyon Fiyat

0.Gün

Bayramlar da 4 Gece Konaklamalı 5 Gün 

Büyük Yunanistan Turu  Atina Kalamabaka Meteora Selanik Kavala Thasos Adası 

14  Haziran / 10 Temmuz / 27 Ağustos ( Zafer Bayramı Özel)

1.Gün İstanbul – İpsala – Kavala - Selanik

Siz Konuklarımızı 

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

21.30 Mecidiyeköy Polat Holding Binası Önü ( eski Ali Samiyen Stadı Karşısı)

22.00 İncirli Ömür Plaza Önü

22.20 Avcılar Pelican Mall AVM Önü

22.40  Beylikdüzü Tüyap Mc Donald's Önü

23.15 Silivri Eski Kipa Önü

24.15 Tekirdağ Yay Pet 

01.15.Keşan Dörytol 

01.30 İspala Sınır

dan Karşılayarak Atina Turu Yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Kavala Selanik

Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk,sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra).Kahvaltı sonrası Kavala şehir turu Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası kısa bir serbest zaman ve Selanik’e hareket. 2-3 saatlik zevkli bir yolculuk ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyareti ve otelimize yerleşme.Akşam dileyenler misafirlerimiz extra olarak taverna turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama: Perinthos Alexandros vb  otellerde OK Konaklama.

3.Gün Kalambaka Atina

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Atina’ya doğru hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde Rehberimizin düzenleyeceği EKSTRA KALAMBAKA (Meteora) turuna katılma imkanı.( Kişi Başı 35 €).Yunanistan’ın Kapadokya’sı olarak kabul edilen  ve yerden 200 mt. yükseklikteki günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya gidiyoruz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka yakınındaki kayaların tepesinde kurulmuş bu manastırları görüp bir doğa mucizesine tanıklık etmiş olacaksınız. Ortodoks keşişleri Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı'ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Ardından  serbest olarak alacağımız öğlen yemeği sonrası Atina yolculuğumuza devam ediyoruz. Atina varışı ile otele yerleşme. Geceleme Atina otelimizde. Dileyen misafirlerimiz. Rehberimizin organize edeceği EKSTRA Işıklar Altında Atina ve ünlü Pire Paşa Limanı turuna katılabilirler.(Kişi Başı 20 €)

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama:  Atina Otelleri London Emmantina vb OK Konaklama

4.Gün Atina Acropol Korinth

Otelde alınan kahvaltının ardından Atina şehir turu. Bu turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma - Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi Panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Atina turumuzun ardından Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz (Giriş ve Yerel rehberlik ücreti için 40 Euro rehberimize ödenir).   Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği EKSTRA Corinth Kanalı turumuza katılabilirler.(Kişi Başı 20€) Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalının üzerinden geçip, kanalın denizle birleştiği noktaya giderek gemilerin geçişini seyredeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama: Atina Otelleri London Emmantina vb OK Konaklama

5.Gün & 6 Gün

5.Gün Atina Panteleimonas İskeçe

 

Sabah Otelde Alacağımz Kahvaltıyı takibnen  Selanik’e  hareket.Dileyen misafirlerimiz yol güzergahımızda yer alan Ekstra Platomonas Turuna Katılabilirler (Tam Katılım Şartı İle  Kişi Başı 10 € ) Rehberimiz eşliğinde göreceğimiz tarihi eserler 1204 yılında yapımına başlanan Platomonas Kalesi ve mitolojide 12 Tanrı'nın yaşadığı söylenen Olympos Dağı’nın eteklerinde bulunan Panteleimonas kasabası olacaktır. Rustik mimarisi ve özellikle kış aylarındaki romantik atmosferiyle büyüleyici olan kasaba ziyaretimizi tamamladıktan sonra İskeçe’ye hareket otelimize varış ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır

Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)

Konaklama: Nestos , Orfeus vb Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama

 

6.Gün Thassos Adası İstanbul

 

Sabah  kahvaltı sonrası Dileyen Misafirlerimiz ile Rehberimizin Düzenleyeceği Ekstra Thassos adasına  ( Kişi Başı 25 euro) seyahat için Keramoti Limanına hareket ediyoruz.Keramoti limanından bineceğimiz feribot ile 40 dakikalık zevkli bir yolculuk sonrası Thassos adasına varıyoruz.Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Rehberimizin anlatımı sonrası Beach Club’lar bölgesine transfer ve serbest zaman . Dileyen Misafirlerimiz deniz ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise motor veya araç kiralayarak adayı keşfedebilirler.Rehberimizin belirleyeceği saat de Thassos adasından Keramoti limanına hareket ve İpsala sınır kapısına yolculuk. Sınır ve Gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ Malkara karayolu üzerinden gece İstanbul’a varış , misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.Not: Thassos Adası turuna katılmayan misafirler İskeçe de tam gün serbest vakit geçirebilirler ve Thassos dönüşü merkezden alınırlar.

 

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

Gidiş ve dönüş ulaşım.

*Selanik de Perinthos  Assembly  vb. otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama.

* Atina'da London Emantina vb Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama.

*Nestos Orpheus vb Otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

*Toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama

*Rehberlik hizmetleri

*Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)

*Program da belirtilen Atina, Selanik , Kavala  şehir gezileri 

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

*Müze,ören yeri,kale,saray,manastır plaj gibi tüm giriş ücretleri,Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar katılımcılara aittir.

*Acropolis giriş ücreti, anlatımı ve transfer ücreti kişi başı 40 €  isteğe bağlıdır

*Extra Pire Limanı  turu 20 € isteğe bağlıdır .

*Korinth Kanalı turu 20 € isteğe bağlıdır .

*Panteleimonas turu 10 € ( tam katılm şartı ile geçerlidir )

*Yurt dışı çıkış vergisi 150 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

*Extra taverna turu 50 €

*Kalambaka Meteora Turu 35 €

*Thassos Transferi ve Ferbiot Ücreti Kişi başı 25 €

*Sınır Geçiş Ayakbastı ve Konaklama vergileri için Kişi başı 15 € kalkışta otobüs rehberine odenecek olup zorunludur.

Bayramlar 2024
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda
14 Haziran - 19 Haziran
10 Temmuz - 15 Temmuz
27 Ağustos - 01 Eylül
259,00 EUR
taksit seçenekleri
359,00 EUR
taksit seçenekleri
259,00 EUR
taksit seçenekleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
BENZER TURLAR