%100 Online Rezervasyon
ARA

Kapadokya&Hacı Bektaş-i Veli Türbesi Turu

2 Gün 1 Gece
339,90 TRY 'den başlayan fiyatlarla
2 Gün 1 Gece

Otobüs ile gidiş dönüş

Rezervasyon İptali, Notlar, Değişiklik ve Tur Programının Uygulanması

*Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

*Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

*Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından LEGGO TUR kesinlikle sorumlu değildir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

*LEGGO TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde LEGGO TUR dan tazminat hakkı yoktur.

*LEGGO TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

*Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden LEGGO TUR sorumlu değildir. *Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, LEGGO Tur’un sorumluluğunda değildir.

*Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. *Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. *Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif (ekstra turlar) turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından LEGGO TUR sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. *LEGGO TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

*Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. *İptal ve değişiklik durumunda “LEGGO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 14 gün öncesinden, yurt dışı turlar da ise 21 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Süresinde bildirimde bulunmayan ve bildirimleri acenta tarafından yazılı olarak onaylanmayan misafirlerin tur paketi kullanılmış sayılacaktır. (Uçaklı turlar kapsam dışıdır)

*Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da 30 gündür.

*Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır.

Turun Adı Kapadokya&Hacı Bektaş-i Veli Türbesi Turu
Otel Ocak - Şubat
Ulaşım Otobüs ile gidiş dönüş
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0 212 234 32 11-12-13
Gezilecek Yerler Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi Gezisi Dahildir

'' GÜZEL ATLAR  DİYARI '' 

KAPADOKYA - HACI BEKTAŞ-İ VELİ TURU

Her Cuma Hareketli 1 Gece 2 Gün Yarım Pansiyon  Konaklamalı

Ihlara Vadisi • Ağaçaltı Kilisesi • Yılanlı Kilise • Güvercinlik Vadisi • Asmalı Konak Ürgüp • Göreme • Avanos • Uçhisar • Kızılırmak • Develi Vadi • Nevşehir • Mustafapaşa Sinassos Kasabası • Paşa Bağları Göreme Açık Hava Müzesi • Derinkuyu Yer Altı Şehri  Üç Güzeller • Peri Bacaları • Çanak Çömlek Atölyesi • Tuz Gölü • • Şarap Mahzeni  Tokalı Kilise • Hacı Bektaşi Veli Türbesi • Elmalı Kilise • Onyx Taş Atölyesi • Balon Turu

1.Gün Cuma : Hareket

Siz saygıdeğer misafirlerimizi ;

21:00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya

21:30 Mecidiyeköy Mado Önü,

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,

22:20 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü),

22.40 Çayırova Mc Donalds Önü,

23:15 İzmit Halkevi Otobüs Durağı, önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün Cumartesi : Ihlara Vadisi • Ağaçaltı Kilisesi • Yılanlı Kilise • Derinkuyu Yer Altı Şehri • Paşabağ • Peri Bacaları • Avanos • Dervent Vadisi • Asmalı Konak • Şarap Mahzeni • Ürgüp

Bolu-Ankara-Aksaray istikametini izleyerek , sabah saatlerinde Aksaray’da vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağından bölgeye yayılan lavlardan oluşan tüf kayalıkların zamanla yağmur ve rüzgârın aşındırması sonucu ortaya çıkan doğa harikası Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Kapadokya’ya gezimize, Melendiz Dağından doğup Tuz Gölü’ne dökülen Melendiz Çayı’nın kıvrımlarıyla oluşturduğu doğa harikası olan Ihlara Vadisi ile başlıyoruz. Hıristiyanlık dini için önemli bir yer olan ve doğal bir kanyon da olan Ihlara Vadisinde, Ağaçaltı Kilisesini ve Yılanlı Kiliseyi keşfedeceğiz. Vadi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından sonraki durağımız Kapadokya’da bulunan yeraltı şehirleri içerisinde en iyi gezilebilecek olanı Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. Binlerce yıllık geçmişinde birçok saldırı ve akınlara uğramış olan Kapadokya’da hemen hemen her evin bir yeraltı şehri ile bağlantısı bulunmaktadır. Binlerce kişinin hiç dışarı çıkmadan bir arada aylarca yaşadığı yer üstündeki köy yaşantılarını yer altında sürdürecek şekilde tasarlanmış olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezerken hayranlık duyacaksınız.. Yeraltı şehri içerisinde bulunan erzak depoları, kesintisiz havalandırmayı sağlayan havalandırma bacaları, aile odaları, ibadet alanları, tuvaletler ve özel bölmeleri gezerken bu işte uzaylıların parmağı varmı diye düşündürebilir. Derinkuyu Yeraltı Şehri gezimiz sonrasında Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne ulaşıyoruz. Aşıklar Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir restaurantlarda veriyoruz. Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeği sonrasında peri bacalarının en güzel fotoğraflayacağımız ve görebileceğimiz Paşabağ Vadisine hareket ediyoruz. Eski adı Keşişler Vadisi olan Paşabağ Vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, sosyal gezginlerin en uğrak noktası olan Dervent Vadisinde (Develi Vadi) serbest zaman veriyoruz. Farklı birçok peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran ve adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından, Kızılırmak’tan çıkarılan çamur ve kilden ustaların elinde nasıl bir sanat eserinde dönüştüğünü göreceğimiz çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a ulaşıyoruz. Çömleği ile meşhur Avanos’ta, yurdumuzun en uzun nehri konumundaki Kızılırmak’ı görüp bilgi alacağımız ve alışveriş yapacağımız Çanak Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Ürgüp’e hareket edeceğiz. Çanak Çömlek Atölyesinde geçireceğimiz eğlenceli dakikaların ardından, Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur esnasında, bir dönemin efsanesi olan ilk Asmalı Konağı fotoğraflama şansı bulacağız. Ardından ise yörenin meşhur ürünü olan Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı bulacağız. Mahzen gezimizin ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’na gidiyoruz. Buradan siz de fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını gördükten sonra. Otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Kapadokya’nın yöresel eğlence mekanlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra) 

Sabah Kahvaltısı: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği       : Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği   : Otelde alınıcaktır.

Konaklama          : 4*  Oteller.

3.Gün Pazar : Balon Turu • Atv Turu • Deve Safari Turu • Mustafapaşa • Onyx Atölyesi • Göreme Açık Hava Müzesi • Tokalı Kilise • Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi • Meydan Evi Cami • Dergâh Avlusu

Değerli misafirlerimiz otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, (Dileyen konuklarımız, kahvaltıdan önce rehberimizden bilgi alarak, ekstra olarak düzenlenecek olan Balon Turu, Atv Turu veya Deve Safari Turu’na katılabilirler.) Avanos’ta bulunan Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bölgeye özgü bu taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme’ye hareket ediyoruz. IV. Yüzyıldan itibaren kayalara oyulmuş olan evler, manastırlar ve kiliseleri içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Barbara Kilisesi, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise gezilerimiz sonrasında Hacı Bektaş’a hareket edeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, Yeniçerilerin de Piri olan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Kırklar Meydanı, Balım Sultan Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Pir Evi, Kiler Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a vardığımızda sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Leggo Tur organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde Alınacaktır.

Öğle Yemeği:        Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği:    Ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama:          Bu akşam otel konaklaması yoktur.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş & Dönüş Ulaşım,

*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (4* Yeni Yükseller,By Cappadocia vb oteller)

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,

*Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 

*Hijyen Kiti

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğlen Yemekleri,

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

*Müze Girişleri (Müze kart alınması tavsiye edilir),

*Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar,

*Kişisel Harcamalar

Not: Acenta dönemsel yoğunluk yaşanan durumlarda , konaklama yapılacak otel isimlerinde ve bölgelerinde kategori aynı kalmak şartı ile değişiklik yapabilir , turu satın alan misafir ve refakatçileri bunu kabul etmiş sayılırlar ve acenta bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Ekstra Turlar Hakkında

Türk Gecesi: Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir. Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 90-110 TL arasındadır. (Bilgi amaçlı olup dönemsel olarak değişiklik gösterebilir)

Balon Turu:Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 05.00 civarı, araçlarımız, siz değerli konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 80 €-100 € arası olup bilgi amaçlıdır ve dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

Özel Notlar

COVİD – 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER
* Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir.
* Turlarda kullanılan otel, restaurant ve alışveriş mekanlarının Covid – 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır
* Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda tur ulaşım aracına kabul formu görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalatılacaktır
*  Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca hergün rutin olarak tekrarlanacaktır
*  Araçlarımız da koruyucu ekipman (maske, dezenfektan, eldiven) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.
*  Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
*  Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
*  Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
*  Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
*  Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

*Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu önlemlere göre gerçekleşecektir.

Ocak - Şubat
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
01 Ocak - 03 Ocak
08 Ocak - 10 Ocak
15 Ocak - 17 Ocak
22 Ocak - 24 Ocak
29 Ocak - 31 Ocak
05 Şubat - 07 Şubat
12 Şubat - 14 Şubat
19 Şubat - 21 Şubat
26 Şubat - 28 Şubat
339,90 TRY
taksit seçenekleri
399,90 TRY
taksit seçenekleri
339,90 TRY
taksit seçenekleri

Ekim - Kasım - Aralık
Kalkış - Dönüş Tarihleri Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar
11 Aralık - 13 Aralık
18 Aralık - 20 Aralık
25 Aralık - 27 Aralık
359,90 TRY
taksit seçenekleri
419,90 TRY
taksit seçenekleri
359,90 TRY
taksit seçenekleri

DETAYLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN
SAĞA SOLA SÜRÜKLEYİNİZ.
BENZER TURLAR